SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Vinkylare 3843134
*
nr 384 3134
Vinkylare
Pläter
Utrop:
300 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 oktober 2005
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/10 13:57:23
1
Vinnande bud
28/10 22:56:54
2
350 kr
28/10 22:57:26
2
450 kr
28/10 22:57:57
2
550 kr
28/10 22:58:29
2
650 kr
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: champagnekylare nysilver pläter silver vinkylare ädelmetall
-
5210 Bestick
silver, 6+ 6+ 6 delar. Vikt: 1000 gr ca, längd: 17..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:55
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:39
-
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:41
-
5010 Skålar med lock
+ fat, 2 + 2 delar, Nysilver / träknopp, Råström. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:32
-
5009 Skålar på fot
Ett par, silver, Birmingham England, Genombruten d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:53
*
Vinkylare
nr 384 3134
Vinkylare
Pläter
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 31 oktober 2005 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/10 13:57:23 | 1 | Vinnande bud |
28/10 22:56:54 | 2 | 350 kr |
28/10 22:57:26 | 2 | 450 kr |
28/10 22:57:57 | 2 | 550 kr |
28/10 22:58:29 | 2 | 650 kr |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: champagnekylare nysilver pläter silver vinkylare ädelmetall
-
5210 Bestick
silver, 6+ 6+ 6 delar. Vikt: 1000 gr ca, längd: 17..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:55 -
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:39 -
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:41
-
5010 Skålar med lock
+ fat, 2 + 2 delar, Nysilver / träknopp, Råström. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:32 -
5009 Skålar på fot
Ett par, silver, Birmingham England, Genombruten d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:53